دوشنبه, 3 ارديبهشت 1403
  • ساعت : ۰۸:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ 
  • تعداد بازدید : 130
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی حفظ نباتات:
سطح مبارزه علیه ملخ‌های بومی به ۲۵۰ هزار هكتار می‌رسد
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی حفظ نباتات گفت: با توجه به شرایط اقلیمی پیش بینی می‌شود که سطح مبارزه علیه ملخ‌های بومی به ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار هکتار برسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور به نقل ازپايگاه اطلاع رسانی اقتصاد سبز آنلاين، سعید معین، مدیرکل مبارزه با آفات عمومی حفظ نباتات گفت: با توجه به شرایط خشکسالی و نبود مراتع پیش بینی می‌شود که سطح مبارزه با ملخ‌های بومی افزایش یابد.
به گفته او، برآورد‌ها حاکی از آن است که سطح مبارزه با ملخ‌های بومی که در راس آن ملخ‌های مراکشی است به ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار هکتار برسد چراکه به سبب خشکسالی و کاهش مراتع و رطوبت، ملخ‌ها مزارع و باغات را تهدید می‌کنند.
معین ادامه داد: بنابر پیش بینی‌های فائو احتمال حمله ملخ‌های صحرایی در اسفند ماه به سبب بارش‌های نرمال و بالاتر از نرمال به استان‌های خوزستان، جنوب فارس و بوشهر وجود دارد.
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی حفظ نباتات افزود: با توجه به بارش‌های نرمال و بیش از نرمال در ماه‌های بهمن و اسفند در مناطق مرکزی و شمالی عربستان، پوشش سبز در حد خوبی فراهم می‌شود و از آن طرف ملخ در حاشیه دریای سرخ تراکم بالایی دارد به طوری که به فرم پوره و بالدار هستند و با رسیدن به اسفندماه به سبب خشک شدن علف‌ها به قسمت‌های مرکزی و شمال عربستان می‌روند.
او گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که ملخ‌های صحرایی در اسفندماه وارد استان‌های جنوبی شوند، اما مشخص نیست با چه تراکمی وارد خواهند شد. 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0