دوشنبه, 3 مهر 1402
  • ساعت : ۱۵:۰۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 89
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور:
اختصاص ۴۰ میلیارد ریال برای مقابله با سوسك سرخرطومی در كرمان
رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: در مرحله نخست بیش از چهار میلیارد تومان برای مقابله با آفت سوسک سرخرطومی حنایی در استان کرمان اختصاص یافته که جزو بالاترین مقدایر پرداختی به استان‌ها بوده است.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: در مرحله نخست بیش از چهار میلیارد تومان برای مقابله با آفت سوسک سرخرطومی حنایی در استان کرمان اختصاص یافته که جزو بالاترین مقدایر پرداختی به استان‌ها بوده است.

 به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان رییس سازمان حفظ نباتات کشور  اعلام کرد: اعتبارات مبارزه با آفات محصولات کشاورزی از منابع مختلف جذب می شود  و در مرحله نخست بیش از چهار میلیارد تومان برای مقابله با آفت سوسک سرخرطومی حنایی در استان کرمان  اختصاص یافته است.

 حسین رنجبر اقدم  در حاشیه نشست ستاد گیاه‌پزشکی کرمان و همایش پدافند غیرعامل در جمع خبرنگاران در باره مهاجمان زیستی در  استان افزود: کل اعتبار اختصاص یافته برای مقابله با آفت سوسک سرخرطومی حنایی خرما به استان های جنوب کشور ۲۰ میلیارد تومان بوده که بیش از یک پنجم آن به استان کرمان اختصاص یافته است.

وی در پاسخ به وضعیت این آفت در استان و خسارت های خرماداران گفت: تخصیص این اعتبارات نگاه ویژه وزارت جهاد کشاورزی را برای مهار این آفت در استان کرمان نشان می دهد و به طور قطع در برنامه های بعدی هم استان کرمان را به طور ویژه می بینیم زیرا برای ما نوع و کیفیت محصولات کشاورزی این استان اهمیت خاصی دارد.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور ادامه داد: استان کرمان به دلیل شرایط اقلیمی خاص، وسعت و تنوع کشت برای وزارت جهاد کشاورزی از اهمیت بسزایی برخوردار است و این تنوع اقلیمی و آب و هوایی موجب می شود آفات، بیماری ها و عوامل بیماری‌زای عدیده ای نیز بر روی محصولات کشاورزی این استان ایجاد خسارت کنند.

 

رنجبر اقدم با اشاره به جایگاه ویژه  کرمان در تولید برخی محصولات کشاورزی مانند پسته، خرما و مرکبات افزود:این محصولات نیز مشکلات زیادی در بخش سرایت آفات دارند که تاکنون زحمات و تلاش های خوبی برای مهار و امحای این آفات انجام شده به طوری که در حد قابل قبولی کنترل شده اند.

آفت سوسک سرخرطومی حنایی خسارت های زیادی به باغ های مناطق مختلف استان کرمان وارد کرده و جهاد کشاورزی در این زمینه قرارگاهی برای افزایش آگاهی کشاورزان، پیشگیری و نیز درمان باغ های خسارت دیده راه اندازی کرده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.4.0
    V6.1.4.0