يکشنبه, 2 مهر 1402
  • ساعت : ۰۹:۲۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ 
  • تعداد بازدید : 150
next    /  2 prev
فناوری هسته‌ای روشی راهبردی در افزایش كیفیت و سلامت محصولات كشاورزی
دکتر حسین رنجبر اقدم رییس سازمان حفظ نباتات کشور با دکتر شیرمردی معاون سازمان انرژی اتمی و مدیر عامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران شو دکتر شهرام نعیمی رییس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور دیدار و گفتگو کرد.

دکتر حسین رنجبر اقدم رییس سازمان حفظ نباتات کشور با دکتر شیرمردی معاون سازمان انرژی اتمی و مدیر عامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران شو دکتر شهرام نعیمی رییس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران ، دکتر حسین رنجبر اقدم، رییس سازمان حفظ نباتات کشور در این جلسه، با تأکید بر اهمیت استفاده از فناوری هسته‌ای در حوزه کشاورزی ،استفاده از تمامی ظرفیت‌های این صنعت را برای پیشرفت کشور ضروری برشمرده و افزود: میزان زیادی از مشکلات موجود در حوزه کشاورزی با استفاده از دانش هسته‌ای قابل حل است و اکنون دنیا نیز به این سمت حرکت کرده است.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور ، فناوری هسته‌ای را یکی از راهبردی‌ترین روش‌های افزایش کیفیت و سلامت محصولات در حوزه کشاورزی دانست و اذعان داشت: این فناوری یکی از علمی‌ترین و سالم‌ترین روش‌هاست که باید تلاش شود به درستی از آن بهره گرفته شود و امید است در آینده حوزه های همکاری با انسجام بیشتری توسعه یافته و در نهایت بتوانیم در عرصه آموزش و انتقال این فناوری به کشاورزان گام‌های اساسی برداریم.

دکتر حسین رنجبر اقدم افزود : سازمان حفظ نباتات کشور با هر تکنولوژی ها و فناوری که استفاده از سموم شيميايي برای مبارزه با آفات را کاهش دهد بشدت استقبال می کند.

وی اظهار داشت : باید کشاورز ،باغدار و مردم به این باور برسند که راهبردهای غیر شیمیایی برای کنترل آفات وجود دارد و این تکنولوژی در کنترل آفات مفید و موثر است .

وی ادامه داد : البته تحقق این امر نیازمند ارتباط بیشتر و متقابل با جامعه بهره بردار است.

  رییس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه جزیزه ای عمل کردن مانع دست یابی سریع تر به استفاده از این انرژی در حوزه کشاورزی شده است گفت : حلقه های مفقوده برای تحقق سریعتر استفاده از این فناوری باید شناسایی و برطرف شود.

دکتر رنجبر اقدم پیشنهاد داد برای حفظ بیشتر امنیت غذایی کشور کمیته مشترکی تشکیل شود تا سطح همکاری ها در این خصوص ارتقا یابد.

دکتر حسین رنجبر اقدم در پایان سخنان خود، افزایش تعاملات و نیازسنجی دقیق را دو عامل مهم در رسیدن به نتایج کاربردی و اثرگذار در آینده عنوان و تأکید کرد: علی رغم آنکه در گذشته هزینه‌های بالا و اقدامات خوبی صورت گرفت اما خروجی اقدامات، کاربردی نبوده است لذا با عنایت به اینکه تنها بخش کوچکی از صنعت هسته‌ای کاربرد دفاعی دارد می‌بایست ظرفیت‌های گسترده علمی آن در راستای پیشرفت و رفاه جامعه مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.1.4.0
    V6.1.4.0