جمعه, 31 شهريور 1402
عنوان گروه خبري / اخبار استانی .
  • ساعت : ۱۴:۴۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ 
  • تعداد بازدید : 148
در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:
هجوم مگس‌های مدیترانه‌ای به ۷۰۰ هكتار از باغات گلستان
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: در حال حاضر ۷۰۰ هکتار از باغ های غرب و مرکز استان درگیر آفت مگس میوه مدیترانه ای شده اند که لازم است باغداران گلستانی برای کاهش خسارت‌ها به توصیه‌های جهادکشاورزی عمل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفظ نباتات کشور، کیانوش حق نما درگفت وگو با ایلنای گلستان اظهار کرد: هم اکنون ۲۰ هزار هکتار از باغات استان شامل هلو، شلیل و آلو و در آینده گلابی ومرکبات میوه دارند و تا به امروز ۷۰۰ هکتار از باغات غرب استان و گرگان در معرض هجوم آفت مگس مدیترانه‌ای قرار گرفته است.

وی ادامه داد: آین آفت بسیار خطرناک است و علایم این آلودگی ریزش غیر طبیعی و رسیدن زود هنگام میوه بوده که این رسیدن میوه کاذب است.

حق نما بیان کرد: این آفت در ۸ خرداد توسط کلینک گیاه پزشکی در شهرستان بندرگز گزارش شد که جهادکشاورزی استان برای ردیابی وکنترل آفت مگس مدیترانه ای بسته حمایتی درنظر گرفته است.

وی گفت: هم اکنون آلودگی این آفت به باغات غرب استان و گرگان رسیده و اگر باغداران به ما برای کنترل آفت کمک نکنند ممکن است مقابله با آن چندماهی در استان طول بکشد و از باغداران گلستانی می‌خواهیم به کارشناسان جهادکشاورزی کمک و همراهی کنند.

وی خاطرنشان کرد: باغدران اگر می توانند محصولات خود را سریعتر برداشت کنند تا از زیان های مالی پیشگیری شود.

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.1.4.0
    V6.1.4.0