متن خبر
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی : کمتر از20 درصد محلول سم کشاورزی به گیاه برخورد می کند

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با بیان اینکه متوسط برخورد صحیح و درست به هدف در محلول پاشی سم علیه آفات در کشورهای پیشرفته 60 درصد است، گفت: این آمار در کشورما 16تا 20 درصد است.

'کامبیز عباسی ' روز سه شنبه در سی و پنجمین سمینار سالانه سازمان حفظ نباتات کشور در بابلسر افزود : بیشتر محلول در سمپاشی به علت فرسوده بودن تجهیزات و امکانات هدر می رود و سبب خسارت به عناصر دیگر کشاورزی از جمله آب و خاک می شود.
وی با بیان اینکه کمتر از دو درصد سم پاشی ها در کشور باتکنیک های نوین صورت می گیرد، بیان داشت : در تکنیک نوین محلول سم به هدف برخورد می کند.
وی به وجود بیش از هشت میلیون هکتار اراضی غلات در کشور اشاره کرد و گفت : در حال حاضر 400 هزار دستگاه تراکتور سمپاش در کشور وجود دارد که فاقد تکنیک های نوین محلول پاشی هستند.
ریس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تصریح کرد: از آنجایی که سمپاش های جدید با تکنیک های نوین قیمت بیش از 10 میلیون تومان دارد ، کشاورزان قادر به خرید آن در مقایسه با سمپاش های غیر استاندارد دو میلیون تومانی نیستند.
عباسی بیان داشت: سازمان حفظ نباتات باید به صورت جدی در مقوله سم پاشی دقیق عیله آفات و نحوه مصرف سموم به عرصه فعالیت های کشاورزی وارد شود.
سی و پنجمین سمینار سالانه حفظ نباتات کشور از امروز با هدف بررسی مشکلات قرنطینه ، اصلاح قوانین ، مبارزه بیولوژیک و کمبود اعتبار د بابلسر آغاز به کار کرد و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

 


نوشته شده توسط : host
تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 آبان 1393
تعداد بازدید : 837

بازگشت