متن خبر
سمینار سالانه حفظ نباتات کشور امروز در بابلسر آغاز به کار کرد

سمینار سالانه حفظ نباتات کشور با حضور مدیران حفظ نباتات سازمان های جهاد کشاورزی استان های کشور امروز در بابلسر آغاز به کار کرد.

محمد علی باغستانی رییس سازمان حفظ نباتات کشور در این مراسم هدف از برگزاری این سمینار را بررسی مشکلات قرنطینه ، آفات و سموم، عوامل بیولوژیکی و مقولات پشتیبانی و اعتباری عنوان کرد.
 وی گفت : در حال حاضر وضعیت کنترل آفات به صورت شیمیایی و غیر شیمیایی در کشور با مشکلات زیادی مواجه است.
 وی با اشاره به کمبود اعتبارات در این سازمان اضافه کرد: اکنون به دلیل عدم نظارت کافی و جامع مشکلات زیادی در نحوه تولید و استفاده از انواع سموم وجود دارد.
 باغستانی با اشاره به کمبود تجهیزات آزمایشگاهی در مبادی ورودی واردات محصولات کشاورزی در قرنطینه های کشور افزود: سالانه 12 میلیون تن محصولات کشاورزی از بنادر جنوبی وارد کشور می شود که هیج آزمایشگاهی پیشرفته و با تجهیزات امروزی در این مبادی وجود ندارد.
 رییس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به این که فرایند ترخیص کالا بدون اعمال کارشناسی و نظرات شخصی برخی از افراد وارد کشور می شود، اظهار داشت: بر اساس برنامه تایید شده تمامی این مشکلات بازنگری و روش های غلط اصلاح می شود.
 در این سمینار که پس از 10 سال، امسال در بابلسر برگزار شد و به مدت سه روز ادامه دارد، کارگاه های اموزشی قرنطینه ، افات و سموم ، عوامل بیولوژیکی ، پشتیبانی و اعتبارات دایر می شود.


نوشته شده توسط : host
تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 آبان 1393
تعداد بازدید : 770

بازگشت