متن خبر
رئیس سازمان حفظ نباتات ،جهت بررسی وضعیت هجوم آفت ملخ صحرایی دراستان هرمزگان حضور یافت

در پی هجوم دسته جات ملخ صحرایی به برخی از مناطق جنوبی کشور دکترمحمد رضا درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات به همراه تعدادی از معاونین خود و مدیران مبارزه با آفات عمومی و همگانی این سازمان جهت بررسی موضوع صبح امروز در استان هرمزگان که یکی از کانون های ورود این آفت به کشور می باشد حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفظ نباتات با توجه به اینکه دسته جات مختلف و متراکم این آفت خطرناک از سمت صحرای آفریقا و عربستان با عبور از خلیج فارس در حال ورود به شهرهای جنوبی کشور می باشند ،با توجه به اهمیت موضوع جلسه ای با حضور ریاست سازمان حفظ نباتات و استاندار هرمزگان تشکیل و در این جلسه توسط دکتر درگاهی گزارشی از وضعیت هجوم این آفت و ابعاد خسارات احتمالی ارائه و در این زمینه پیش بینی های لازم صورت گرفت.
دکتر درگاهی با اشاره به اینکه آفت کش های مورد نیاز برای مقابله با این آفت تامین و در استانهای درگیر وجود دارد همچنین تعداد 2 فروند هواپیمای سمپاش نیز برای انجام احتمالی مبارزه هوایی به استان هرمزگان اعزام و در حال آماده باش هستند، اظهار امیدواری کرد تا با هماهنگی و همکاری لازم دستگاههای مرتبط و انجام پشتیبانی های مورد نیاز انشا الله این آفت خطرناک بموقع کنترل و از بروز خسارت های سنگین جلوگیری و از تولید کشاورزان عزیز در این مناطق محافظت خواهد شد.
دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز در این جلسه با قدردانی از آمادگی خوب و آگاهی بخشی به موقع سازمان حفظ نباتات اظهار آمادگی کامل تمامی زیر بخش های مرتبط برای مقا بله و کانون کوبی این آفت را اعلام کردو افزود در این زمینه هشدارهای لازم نیز به کشاورزان و بهره برداران عزیز داده شده و آمادگی لازم برای مدیریت و مقابله با این آفت بطور کامل وجود دارد. شایان ذکر است که ملخ هایصحرایی از مضر ترین انواع ملخ ها هستند که از سمت عربستان ،قطرو امارات در حال ورود به جنوب کشور می باشند. میزان خسارت این گونه ملخ از نظر اقتصادی بسیار حائز اهمیت است. دسته جات پر تراکم این ملخ ها هر نوع سرسبزی اعم از علوفه ،غلات،صیفی جات و حتی علف های هرز را که در مسیر خود ببینند مورد هجوم قرار داده و از بین می برند. لذا مقابله به موقع و صحیح با این آفت خطرناک نقش مستقیم در حفظ سلامت وامنیت غذایی کشور دارد.
روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور


نوشته شده توسط : adminnews
تاریخ انتشار : يکشنبه 14 بهمن 1397
تعداد بازدید : 615

بازگشت